Menu

"Rozkręceni" wracają! Tym razem świątecznie i zimowo

Wracamy z naszą akcją "Rozkręceni"! Tym razem w wydaniu świąteczno-zimowym. Chodzi o to, aby rodzinnie się rozkręcić podczas wspólnych aktywności. Oto propozycje na spędzenie czasu i pliki PDF do pobrania.

To już kolejna edycja "Rozkręconych". Z pierwszą wystartowaliśmy w Dzień Dziecka proponując Wam cyklicznie w sumie blisko 40 propozycji rodzinnych aktywności do zrealizowania w domu, jak i na powietrzu. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem. Dlatego teraz wracamy świątecznie i zimowo.

Poniżej "Świąteczna dziesiątka". To propozycje specjalnie na ten świąteczny czas. Pamiętajcie, że w "Rozkręconych" o formie spędzania czasu decyduje losowanie. Pełne opisy tych aktywności, sposoby zabawy znajdziecie w PDF. W nim także gotowe do wycięcia losy: 

Do pobrania 'Rozkręceni' na Święta.pdf pdf Pobierz (694.64 KB)
Wystarczy wrzucić karteczki wycięte z PDF np. do słoika (można go świątecznie przyozdobić), a potem już tylko losować i się bawić. Jeśli chcecie, losy możecie też przygotować sami. Możecie też oczywiście dołożyć swoje pomysły. Bardzo do tego zachęcamy!


"Świąteczna dziesiątka":

  • Świąteczne prezenty w akcji! Bawimy się świątecznymi prezentami wspólnie decydując, które wykorzystamy. Czy np. otrzymaną grę planszową, pluszaki, czy samochodziki. A może puzzle…

  • Oglądamy świąteczny film lub bajkę. A potem krótka, rodzinna dyskusja pod choinką co nam się podobało, co nie i dlaczego.
  • Oglądamy zdjęcia. Nie ma to jak rodzinne zdjęcia w albumach i rodzinne anegdoty. Atmosfera świąteczna sprzyja wspomnieniom.
  • Wychodzimy z domu! Idziemy na sanki, łyżwy lub po prostu na spacer. Zależy od aury i chęci.

  • "Ciepło, zimno" czyli gdzie jest drobiazg. Poszczególnym uczestnikom zabawy chowamy jakiś drobny podarunek, po czym prosimy, aby go znalazł dając mu krótkie podpowiedzi.
  • Kalambury. Pokazujemy (lub rysujemy) i odgadujemy hasła np. postaci, zwierzęta czy przedmioty. Mogą być te kojarzące się ze świętami, ale nie tylko.
  • Quiz. Może dotyczyć wiedzy z zakresu świąt, ale także inne kategorie.
  • Lepimy dłuuuuuuuugi łańcuch. Oczywiście wspólnymi siłami. Dodatkowo ozdobi naszą choinkę.
  • Podchody czyli szukamy Mikołaja. Chowamy w różnych miejscach karteczki, na których znajdują się zadania (np. rebusy, zagadki, krzyżówki), których rozwiązania są wskazówką dla szukającego do znalezienia kolejnej karteczki. Na końcu możemy ukryć np. czekoladowego Mikołaja.
  • Niech się spełni marzenie! Każdy rysuje to, co chciałby, aby wydarzyło się w nadchodzącym roku i krótko opowiada dlaczego to właśnie to.

Ważne! Bawimy się nie tylko w święta!

Do słoika ze świątecznymi zabawami możecie też dorzucić losy z wcześniejszymi propozycjami aktywności pochodzącymi z pierwszej edycji "Rozkręconych". Poniżej PDF z wybranymi przez nas pomysłami, które bez problemu można realizować również zimą. Jest tego naprawdę sporo. I co ważne, możecie z nich korzystać także po świętach. Zima jest przecież długa! Oto PDF z losami, które możecie dorzucić do świąteczno-zimowego słoika:

Do pobrania 'Rozkręceni' także na po Świętach.pdf pdf Pobierz (731.15 KB)***

W pierwszej edycji "Rozkręconych" w przygotowaniu aktywności dla Was bardzo pomogły nam: Krystyna Sypek-Bilicka, fizjoterapeutka, Barbara Pakuła, optometrysta i terapeuta widzenia oraz dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy Jeszcze raz im za to dziękujemy. Pod linkami - wywiady z ekspertkami.

Więcej o pierwszej edycji "Rozkręconych" w poniższym artykule:

Rodzina się rozkręca, czyli wylogowujemy się i wspólnie spędzamy czas


E-mail dodany!

Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Nasze szkolenia

Naucz się rozmawiać z dziećmi na temat zagrożeń związanych z pornografią.

Zamów szkolenie