Menu
Przekaż 1.5% podatku na ochronę dzieci przed pornografią, KRS: 0000319230
Czytaj więcej

Pornografia dla dzieci na kliknięcie. "Czas położyć kres tej niedopuszczalnej sytuacji"

- Wystarczy kliknięcie i dzieci trafiają na treści dla nich szkodliwe, które mogą się okazać druzgocące dla ich psychiki, wpłynąć na ich rozwój i dorosłe życie - mówiła w Radiowej Trójce przedstawicielka Stowarzyszenie Twoja Sprawa.

Katarzyna Nowicka była pytana o projekt ustawy przygotowany przez Ministerstwo Cyfryzacji. Jednym z jego głównych założeń jest nałożenie na dostawców treści pornograficznych obowiązku stosowania skutecznych narzędzi weryfikacji wieku, tak aby dostęp do pornografii mogły mieć tylko osoby pełnoletnie.

- Obecnie jest tak, że dzieci jedynie za pomocą kliknięcia trafiają na treści, które są dla nich szkodliwe, które mogą się okazać druzgocące dla ich psychiki, wpłynąć na ich rozwój i dorosłe życie. Jest to sytuacja niedopuszczalna i wreszcie należy położyć jej kres - podkreślała przedstawicielka Stowarzyszenia Twoja Sprawa.

- Wystarczy, wchodząc na taką stronę, zaznaczyć kratkę z napisem "Mam 18 lat, wchodzę dalej". I już. W ten sposób dostawca takich treści pozbywa się odpowiedzialności, przerzucając ją na użytkownika. My chcemy zrobić bardzo prostą rzecz: wymagać od dostawców pornograficznych treści, aby weryfikowali wiek swoich klientów - mówił z kolei Michał Gramatyka, wiceminister cyfryzacji.

Obszernego materiału na ten temat w radiowej Trójce można posłuchać tutaj.


E-mail dodany!

Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Nasze szkolenia

Naucz się rozmawiać z dziećmi na temat zagrożeń związanych z pornografią.

Zamów szkolenie