Menu

"Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie". Relacja z konferencji

Wykłady, debaty, webinary… Podczas 16. międzynarodowej konferencji omówiono problem zagrożeń w sieci. Zwrócono też uwagę na nowe zjawiska. Swoim doświadczeniem podzielili się polscy i zagraniczni eksperci.

Międzynarodowa konferencja tradycyjnie została zorganizowana przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. To największe wydarzenie w Polsce, dotyczące kwestii zagrożeń i bezpieczeństwa online. Skierowane jest do przedstawicieli instytucji edukacyjnych, organizacji pozarządowych, administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości oraz branży internetowej.

Pierwszego dnia można było wysłuchać m.in. prof. Marcina Napiórkowskiego z Uniwersytetu Warszawskiego. Wprowadził on uczestników konferencji w świat gier komputerowych, Zwrócił uwagę na związane z nimi szanse i zagrożenia.

Dr Maciej Dębski z Fundacji Dbam o Mój Zasięg opowiedział o wzorach grania online występujących wśród nastolatków. Z kolei prof. David Smahel z Uniwersytetu Masaryka w Brnie zaprezentował wyniki europejskich badań EU Kids Online, a prof. Jacek Pyżalski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu omówił umiejętności cyfrowe istotne dla bezpieczeństwa nastolatków. 

Odbyła się też debata ekspercka, towarzysząca projekcji filmu „Uzależnieni od ekranu”.


Tu można obejrzeć wystąpienia wszystkich prelegentów podczas pierwszego dnia konferencji:

Drugiego dnia uczestnicy konferencji wzięli udział w sesjach tematycznych poświęconych: ryzykownym zachowaniom młodzieży online, profilaktyce zagrożeń online wśród dzieci, równowadze online-offline, cyberprzemocy i mowie nienawiści w sieci.


Tu można obejrzeć wystąpienia prelegentów podczas sesji 1.:


A poniżej wystąpienia prelegentów podczas sesji 2.:E-mail dodany!

Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Nasze szkolenia

Naucz się rozmawiać z dziećmi na temat zagrożeń związanych z pornografią.

Zamów szkolenie